Péče o vlasy

Péče o vlasy blog, péče o vlasy přírodní, péče o vlasy bez šamponu, péče o vlasy bez silikonů, péče o vlasy bylinky, péče o vlasy domácí.

Toto jsou některé přírodní ošetřující produkty pro růst a hustotu vlasů.

Kúra z ricinového oleje: Ricinový olej stimuluje růst a sílu vlasů. Doporučuje se vmasírovat ho do vlasů každý večer, zhruba po dobu 5 až 10 minut. Poté použijte šampón a propláchněte vlasy velkým množstvím vody.

Kúra z ricinového a olivového oleje: Připravte si dva až tři dobře rozetřené stroužky česneku, 3 lžíce medu, lžíci ricinového oleje, 3 vaječné žloutky a pět čajových lžiček olivového oleje. Míchejte všechny přísady, dokud nezískáte jednolitou směs.

Naneste masku na suché vlasy a masírujte pokožku hlavy až ke kořínkům vlasů po 5-10 minut. Potom si hlavu přikryjte nahřátým ručníkem a hodinu nechte masku působit. Pak si umyjte vlasy za pomoci trošky zjemňujícího šampónu a velkého množství vody. Doporučuje se dělat si zábal jednou týdně a v případě závažného padání vlasů až třikrát do týdne. Spojte tuto jednoduchou přírodní kúru s ricinovým olejem (viz výše).
Návody na boj proti lupům a stimulaci růstu vlasů

Rozmarýnový nálev: Do dvou šálků vařící vody (0,5 l) přidejte 50 gramů listů rozmarýnu. Nechte přikryté vyluhovat po dobu 30 minut a pak lístky přeceďte. Až nálev dostatečně vychladne, propláchněte jím vlasy.

Emulze s olivovým a rozmarýnovým olejem: Smíchejte 50 ml (pětina šálku) olivového oleje se ¾ čajové lžičky esenciálního oleje z rozmarýnu a tekutinu aplikujte na vlasy. Věnujte více pozornosti konečkům, které potřebují větší péči. Poté si vlasy uvažte do ručníku (do turbanu) a nechte zhruba hodinu působit. Pak ručník sundejte a umyjte vlasy šampónem a kondicionérem.
Přírodní kúra pro suché vlasy

Emulze s olivovým olejem, vaječnými žloutky a rumem: Smíchejte 2 žloutky se lžičkou olivového oleje a 1 polévkovou lžící rumu. Tekutinu naneste na čisté, vlhké vlasy. Nechte působit pod šátkem asi 30 minut, a pak směs vypláchněte velkým množstvím teplé vody.
Přírodní kúra pro vlasy s nadbytečnou produkcí mazu

Nevymývací kúra s bylinkami: Do pokožky hlavy vmasírujte emulzi připravenou ze čtyř čajových lžiček sušených bylinek (kopřiva, rozmarýn, přeslička a tymián – od každého po jedné lžičce) smíchaných se 150 ml vody a lžičkou jablečného octa, popřípadě šťávy z citronu. Nejdříve si připravte bylinkový nálev, přeceďte jej a pak přidejte ocet či citronovou šťávu. Vmasírujte do umytých vlasů. Nevyplachujte a nechte vlasy přirozeně uschnout.